Henryk ... Sienkiewicz i jego trzy żony

Dnia 13 grudnia 2016 roku w bibliotece szkolnej gościła Pani Anna Kraszkiewicz z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy. W ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza wygłosiła prelekcję dla wszystkich klas III technikum zatyutułowaną "Henryk ... Sienkiewicz i jego trzy żony". Przygotowała także dla uczniów, krótką prezentację fotograficzną, ze swoich zasobów rodzinnych, z historią dziadka, który miał warsztat mechaniczny w przedwojennej Bydgoszczy.

A całemu spotkaniu towarzyszyła akwarela z portretem Henryka Sienkiewicza autorstwa Pani Anny Kraszkiewicz.

Poniżej krótka relacja fotograficzna:

98 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi uczniowie mieli okazję prześledzić drogę narodu polskiego od czasów rozbiorów do 11 listopada 1918 roku, usłyszeć wspomnienia żołnierzy wyruszających na wojnę oraz o Marszałku Józefie Piłsudskim. W trakcie spotkania słowo przeplatało się z wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Zabrzmiały m.in. pieśni: Marsz Sybiraków, Rota, Wojenko, wojenko…, Szara Piechota, Przybyli ułani pod okienko, My, Pierwsza Brygada, Piosenka o Wodzu miłym. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali cały Hymn Polski.

Spotkanie prowadzili: Monika Nowak (2dt) i Andrzej Partyka (3ct)

W rolę Józefa Piłsudskiego wcielił się JAKUB Kardasz (1bt)

Fragmenty Litanii narodu polskiego Adama Mickiewicza czytali: Marcin Wojciechowski, Jakub Kujawski, Adam Filipek i Michał Szelengowski z klasy 3ct.

Scenariusz, prezentacja i dźwięk przygotowane przez mgr Magdalenę Marzec i mgr Jolantę Nowakowską

Zachęcamy wszystkich do posłuchania pieśni patriotycznych w nagraniu członków Kabaretu Loch Camelot z Krakowa udostępnionych na stronie Biblioteki Polskiej Piosenki (www.bibliotekapiosenki.pl)

Płyta Radosna Niepodległość

Płyta Droga Niepodległości